Przygoda z pasieką w Afryce zaczęło się tak:

Głównym sprawcą jest kolega Tomek Petryka, który to wpadł na cały pomysł po podróży do swojego kolegi Samsona pszczelarza z Tanzanii.

To właśnie oni rozpoczęli i zajmują się całą logistyką, aby wszystko działało i miód mógł dotrzeć do Was.
Dlaczego przystąpiłem do projektu?
* Przede wszystkim nie chciałem, żeby mnie coś ominęło. Znamy się z Tomkiem jakiś dłuższy czas i umiem zobaczyć w innym człowieku pasje do pszczół, a w dodatku jest człowiekiem na którym nigdy się nie zawiodłem.
Gdy tak słuchałem jak opowiadał jak to jest tam pod równikiem i jak wygląda ta cała gospodarka pszczelarska i nie tylko to stwierdziłem czemu nie spróbować.
 
* Z chęci pomocy innym. Zakładając pasiekę w Tanzanii dajemy możliwość pracy za przyzwoite pieniądze lokalnej ludności, a co za tym idzie możliwość poprawy bytu.
 
* Plan jest w części zrealizowany .Chcemy zbudować ogrodzenie właśnie z uli wzdłuż granicy z parkiem Tarangire.
W tym planie chodzi nam o słonie, które wychodzą z praku i wchodzą w szkodę lokalnym rolnikom. Jeśli będzie zdarzało się to nagminnie rolnicy będą je zwalczać np. podłożą arbuza lub coś innego naszpikowanego jakimś środkiem trującym, a tego właśnie nie chcemy.
Trzeba też wiedzieć ze słoń boi się tylko pszczół, a w szczególności tych afrykańskich bo są bardzo agresywne. Wchodzą takiemu słoniowi w uszy, on tego nie lubi więc stara się takie miejsca omijać.
Takie ogrodzenie ma za zadanie pogodzenie trzech korzyści czyli: słonie będą bezpieczne, rolnicy będą mieć bezpieczne uprawy, a my będziemy mieli miód.
 
* Dla przygody i możliwość powiedzenia mam pszczoły w Afryce i własny miód z moich uli, które wiszą na drzewach, a miód z nich nie jest wirowany tylko wyciskany ( Coś podobnego jak u nas w barciach).
Miód który, nie idzie przez pośredników i różne korporacje, gdzie każde z nich doda coś od siebie aby wyjść na tym jak najlepiej.
Mam pewność, że miód dotarł do mnie w takiej postaci jak został zebrany bez dodatku cukru bo nikt go tam nie stosuje, bo nie ma zimy więc nie ma po co.
Miód nie zawiera żadnych środków chemicznych typu pestycydy czy leki, bo nie ma tam zmasowanego rolnictwa raczej co obsieją czy posadzą to zjedzą. Leków na warrozę też nikt nie używa bo pszczoła afrykańska jest wolna od warrozy.
 

Zalety miodu wielokwiatowego Safari:

Posiada cenne walory regeneracyjne w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego.
Wzmacnia odporność i pracę serca, polecany dla osób aktywnych fizycznie.
Znajduje zastosowanie w schorzeniach przewodu pokarmowego, między innymi w zaburzeniach trawiennych.

Sprawdź dostępność miodów w naszym zestawieniu kliknij tutaj

Oczywiście staramy się aktualizować tabelkę lecz może wystąpić chwilowy brak pojemności, ale o tym informujemy telefonicznie dlatego w emailu proszę o podanie adresu i telefonu kontaktowego.

FORMULARZ ZAMÓWIEŃ

Twoje dane będą przetwarzane tylko w celach wysyłkowych.
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.

dane kontaktowe

Zamówienia przyjmujemy telefonicznie lub na e-maila.

Tobolak Anna

32-435 Krzczonów 649

/twojapasieka

794 028 865

501 787 427

twojapasieka@gmail.com

numer konta

mBank 56 1140 2004 0000 3402 7539 0113

W tytule przelewu proszę o podanie nazwiska.

© 2024 by Twoja Pasieka All Rights Reserved.

Polityka Prywatności      |      RODO